Sabri KURBAN

18 Ağustos 1983 Tekirdağ doğumluyum. Kütüğüm Trabzon Sürmene ilçesinde bulunmaktadır. Tekirdağ’da sırasıyla Süleymanpaşa İlkokulu, 50. Yıl Ortaokulu ve Tekirdağ Anadolu Lisesi’ni bitirdim. 2003 senesinde Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Fizik bölümünde üniversite hayatıma başladım. 1 senesi İngilizce Hazırlık sınıfı olmak üzere 3 sene bu üniversitede öğretimime devam ettim. 2006 senesinde yatay geçiş ile Trakya Üniversitesi Fizik Bölümünde 3. Sınıftan itibaren eğitim hayatıma devam ettim. 2008 senesinde Trakya Üniversitesi Fizik Bölümünden mezun oldum. 2008 senesinde Namık Kemal Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makina Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisans yapmaya başladım. Tez aşamasında bu bölümdeki eğitimimi yarıda bıraktım. 2017 senesinde Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Yerel Yönetimler Yüksek Lisans (Tezsiz) bölümünden mezun oldum.

2009 senesinde o zamanki adı ile Tekirdağ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde çalışmaya başladım. 2010 senesi Eylül ayında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan Tekirdağ Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde memur olarak göreve başladım. Tekirdağ 2014 yılının Ekim ayında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına geçiş yaptım. Halen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nde çalışmaktayım.     
2002 yılından itibaren şiir yazmaya başladım. Üniversite eğitimim süresince yazmış olduğum şiirlerimden bazılarını “Şiirlerim Yalnızlığım ve Sen” isimli kitapta topladım. Yeni baskısını yapma niyetindeyim.

Şiirden sonra sanatın bir başka dalına merak saldım ve ona adeta aşık oldum. Sinema. Sinemaya beni aşık eden ve senarist olma fikrini bana aşılayan 1987 yapımı “Hayallerim Aşkım ve Sen” filmine değinmeden geçmek istemiyorum. Şiir kitabının isminde nereden esinlendiği belli olmuştur umarım. Bu filmin senaristi olan Ümit ÜNAL’dan 2020 yılında “Sinema Dili” dersi almam da benim için çok anlamlı olmuştur. Ayrıca 2020 yılında “Senaryo Yazımı” sertifikası aldım. Senaryosunu yazdığım ancak şu an pandemi yüzünden çekemediğim “Kum Saati” isimli bir kısa film senaryom bulunmakta. Sinemaya aşık olduğum için birçok klasik filmi izledim ve izlemeye devam ediyorum.

Kişisel sitemde sinema ve hayata dair yazılarımı sizlerle paylaşacağım. Elimden geldiğince sanatla ilgili saygıdeğer sanatçılarımızla söyleşiler yapma niyetindeyim. Şiirlerimden bazılarını da burada sizlerle paylaşacağım.

Herkese mutlu, sağlıklı ve sanat dolu günler dilerim.
Sabri KURBAN