Mahşer-i Cümbüş TV Final (2015)
2020-11-20 23:00:18

24 Aralık 2014 günü Yılbaşı Özel Bölüm Çekimi ile Star Tv de ekranlara dönen Mahşer-i Cümbüş 13. Bölümü ile Final yapıyor. Bu macerada kamera önü ve kamera arkası ile emeği geçenlere teşekkürler. İzlerken keyif aldığım bir programın Tv’de bitmiş olmasından dolayı üzgünüm. Benim gibi Tv seyretmeyi sevmeyenlere Tv seyrettiren bu tür programların “Genel” denilen güruha uymamasından dolayı sonlandırılmalarına alışkınız zaten.

Her ne kadar Tv de Mahşer-i Cümbüş şimdilik bitmiş olsa da onların bu maceralarının ilk bölümüne yerinde şahitlik etmiş olmam benim için yıllarca unutamayacağım en güzel anılarımdan biri olarak kalacak. Zaten Mahşer-i Cümbüş Tv den bir süreliğine kopsa bile her zaman olduğu ve olacağı gibi Hayalhane ve turnelerle doğaçlama tiyatro gösterilerine devam edecekler. Onları tanımak ve onlar ile  sohbet edip resim çektirebilmek benim için çok büyük sevinç kaynağı. Hepsini teker teker çok seviyorum zaten:D Bu Final öncesi teker teker ekip üyeleri hakkında birkaç söz söylemeyi kendimde bir hak olarak görmemi umarım mazur görürler.

Söze Ayhan Taş ile başlamak istiyorum. Ben ona Ayhan abi diye hitap etmeyi daha uygun buluyorum. Çünkü Ayhan abi çok kafa adam. Bence “Adamın Karekökü” Ayhan abi. İçtenliği, samimiyeti, hayata karşı bakış açısı, insanlığı. İlk Tekirdağ’da tanışıp benimle fotoğraf çektirirken ki samimiyeti.  Ayhan abi de fizik okumuş ilk başlarda. Bende bir fizik mezunu olarak bunu öğrenince sevindim. Ayhan abi biliyorum internete biraz mesafelisin. Umarım bu yazıları okuyabilirsin.

Yiğit Arı ile devam edelim. Yiğit abi ile bir ortak noktamız var. O da Edirne’deki Trakya Üniversitesi. Yiğit abi Üniversitede Matematik okurken bırakıp, Dil-Tarih Çoğrafya’ya başlamış Ankara’da. Tekirdağ’a geldikleri ilk gün yani 26 Aralık 2012 günü oyun sonrası bu konu hakkında kendisiyle ufak bir sohbetim olmuştu. Farklı zamanlarda aynı yerdeydik Üniversitede yani. Ama ben Fizikçiydim:D  Yiğit abi matematiği bırakarak iyi yapmış oldu. Mahşer-i Cümbüş de göremezdik onu belki de. Yiğit abide diğer ekip arkadaşları gibi çok samimi birisi. Kendisini çok seviyorum. Bana Twitter Canavarı diyor ama ben o kadar yoğun twitter kullanan biri değilim:D Yiğit abi sana şu anektodu da söylemek isterim bıraksan da ne de olsa eski bir matematikçisin: “Her Fizikçi iyi bir matematikçidir ama her matematikçi iyi bir fizikçi değildir” Seni de film ve dizilerde görmek umuduyla selamlar Yiğit abi.

Özlem Türay. Özlem ablayı nasıl anlatsam. Deli dolu, tam bir müzik tutkunu. Sesiyle, neşesiyle, iç ve dış güzelliği ve oyunculuğu ile tam bir tiyatrocu. Onun ses değiştirmelerine ve taklitlerine bayılıyorum. Her zaman sahnede pozitif bir insan Özlem abla. Hayata bakış açısı ve haksızlıklara karşı dimdik duruşu ve lafını esirgememesi Özlem ablanın en sevdiğim meziyetleri. Kendisi ile Tekirdağ’a geldiklerinde tanışamamıştım. O zamanlar küçük bir ara vermişti:D Ama hayalhanede oyun sonrası bana gösterdiği yakınlığı ve samimiyeti unutamam. Çok candan biri olduğunu o gün anlamıştım. Özlem abla seni de dizi ve filmlerde görmeyi umuyorum. Seni de çok seviyorum Özlem abla:D
 
Ayça Işıldar Ak. Ayça ablayı son Tv macerasında göremedik. Millette hep sordu durdu. Ayça nerede? Ayça neden yok? Ayça abla evinde biricik bebeği “Deniz” ile birlikte idi. O da Deniz gibi bir maceraya başlamıştı. Hem de sonsuz bir macera. Ayça ablayı çoğu Mahşer-i Cümbüş gösterisinde izlemiştim. Çok cana yakın, sevimli ve insancıl biri olarak gördüm kendisini. Gördüm diyorum çünkü bir kere kendisiyle tanışma fırsatım oldu. O da diğer ekip üyeleri çok samimi birisi. O yokken Mahşer-i Cümbüş hep bir eksik. Ama dönüşü muhteşem olacaktır umarım. Ayça abla seni de çok seviyorum. Benim için “Deniz“ bir kerecik öpersen çok sevinirim. Ayça abla sana ailenle ömür boyu mutluluklar dilerim.
 

Burak abi seni unuttum sanma:D Seni nasıl unutabilirim ki! Seni sona saklamak istedim. Herkes kendinden büyüklere “abi” der. Ama sen benim için gerçekten bir “abi” gibisin. Bana karşı yaklaşımın, beni hiç zaman kırmayışın. Benim için yaptıkların. Çoğu karşılığı zor ödenir şeyler. Senin sayende Ahmet Kural ve Murat Cemcir ile tanışıp fotoğraf çektirebildim. Senin için ne desem az. Aile hayatın, hayata bakış açın, insancıllığın, samimiyetin, neşen, oyunculuğun, adamlığın, tiyatroya olan aşkın, enerjin, doğaçlama ustalığın, vefan, dostluğun ve sevgin ile tam tabirle “10 Numara 5 Yıldız” adamsın. Seni tanımış, seninle sohbet etmiş, seninle röportaj yapmış olmama ve her istediğim anda sana ulaşabilme fırsatım olmasına hayret ediyor, ve kendimi bu yönde çok şanslı görüyorum. Mahşer-i Cümbüş tv de ilk göründüğü zamanlar böyle bir şeyin olacağını deseler bana sanırım güler ve “Dalga geçmeyin” derdim. Seni çok seviyorum. İçindeki tiyatro aşkıyla belki şu meşhur “Kavuk” bir gün senin olacak. Ya da olmayacak. Onu bilemem ama kendine “Kavuksuz” diyerek aslında kerametin “Kavuk” ta değil de insanda olduğunu anlatmak istediğini düşünüyorum. Eşin Ece hanıma ve kızın Ecem’e selamlar. Çok güzel bir ailesiniz. Ecem’i benim için öpmeyi unutma Burak abi.