GERİ
Mahşer-i Cümbüş Yılbaşı Özel (2015)
2020-11-19 23:47:13

Yıllardır beklediğimiz an 2015 yılının ilk dakikalarında geldi çattı. Türk televizyon tarihinin ilk doğaçlama tiyatro ekibi Star Tv ekranlarında sevenleriyle yeniden buluştu. Diğer bir değişle efsane geri döndü.  Mahşer-i Cümbüş  Yılbaşı Özel programı hakkında bir şeyler yazmadan evvel bu ilk bölümde arkadaşlarımla beraber seyirciler arasında olmamıza ve bu tarihi bölüme şahitlik etmemize olanak sağlayan Burak SATIBOL‘a çok çok çok teşekkürler ediyorum. Çekimlerin olduğu Ayazağa‘daki Ata Stüdyoları‘nda bize her türlü kolaylığı sağlayan, çekimin yapıldığı stüdyoya “Kulis”‘ten girip çıkmamızı sağlayan Mahşer-i Cümbüş’ün Doğaçlama Işıkçısı Fatih GÜNAY‘a da teşekkürlerimizi bir borç biliriz.

Mahşer-i Cümbüş Yılbaşı Özel Bölümü 24 Aralık 2014 Çarşamba günü Ayazağa‘daki Ata Stüdyolarında gerçekleşti. Stüdyoya ilk girdiğimizde dekoru çok beğendim. Çok güzel bir dekor oluşturmuşlardı. Bu özel bölümün ilk konukları da çok özel iki isimdi. Ahmet KURAL ve Murat CEMCİR. Türk sinema ve televizyon dünyasının bu yeni ve başarılı ayrılmaz ikilisi Ahmet ile Murat’ı yakından ve canlı görmek çok güzeldi. Öyle ki program sonrasında kuliste ikisiyle de tanışma fırsatı bulduk. Yanımda getirdiğim “İşler Güçler”  ve “Düğün Dernek” dvdlerimi Ahmet KURALMurat CEMCİR ve Burak SATIBOL‘a imzalattırdım. Sonrasında fotoğraflar çektirdik:D Çok güzel anılarla stüdyodan ayrılmış olduk.

01 Ocak 2015 saat 00:10’da yayınlanan programa gelirsek gerçektende söylemesi gereken söz şu olacaktır seyirciler açısından: “Çok Özlemişiz be Abi” …  Programın çekimlerine katılmam merakla izlememe engel oluşturmadı. Her anı tekrar yaşadım. Kesilen yerleri hatırladım. Programın rejisi iyi iş çıkarmış. Kurgu ve çekim açıları çok iyiydi. Zaten Selçuk AYDEMİR gibi bir yönetmeniniz varsa sırtınız pek yere gelmez. Çekimler öncesi kendisi yakından gördük. Kamera ve kamera açısı bilgisine yakından şahit olduk.
Programa tekrar dönersek çok eğlenceli idi. Televizyonda aranılan bir kan bulunmuş gibiydi. Murat CEMCİR aklına gelen ilk şeyleri pat diye söylemesiyle, Ahmet KURAL da şirinlikleri ile programa renk kattılar. Oyunlardaki performansları da oldukça başarılı idi. Bu samimi ikili çekim arasında seyircilere su bile dağıttılar. Bazı burnu havada olan ünlülere inat…

Son olarak Mahşer-i Cümbüş ekibinin performansına gelirsek. Her zamanki gibiler. Bir kişi eksikler ama bunu iyi idare ediyorlar. Ayça IŞILDAR AK yeni anne olduğu ve çocuğuyla zaman geçirmek zorunda olduğu için (Bu da gayet normal bir durum) bir süre ekip 5 kişi devam edecek. Buradan “Deniz” bebeğe sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum ayrıca.

Burak SATIBOL ve Ayhan TAŞ programın sunuculuğu gayet başarılı bir biçimde yürüttüler. Birbirlerine arada sataşmaları da zevkliydi. Dilek ÇELEBİ yine enerjikti. Farklı farklı karakterlere bürünme işinde üstüne yok gibi:D Yiğit ARI sesli harfleri “i” olarak söylediği bölümde koparttı herkesi zaten. Özlem TÜRAY bildiğimiz gibi sesini ve mimiklerini çok güzel kullandı yine. Yani özetle ekipteki herkes çok iyiydi. Ekranlara dönüşleri muhteşem oldu. Çok eğlendiler, eğlendirdiler.

Twitter’da yazdığım dileklerle yazımı sonlandırmak istiyorum. Mahşer-i Cümbüş ekibi yolunuz açık olsun. Her vurduğunuz gol olsun:D Sizleri çok seviyoruz.